پرینت

پرسش های متداول

1- فرآیند داوری مقالات حداکثر چه مقدار زمان لازم دارد؟

مدیریت نشریه می کوشد زمان لازم جهت داوری مقالات را به حداقل ممکن رسانده و در بازه زمانی حدود 2ماه نتیجه داوری اولیه مقالاتی را که منطبق با محورهای نشریه هستند، اعلام نماید. بدیهی است اصلاح و داوری مجدد مقالات زمان بیشتری لازم خواهد داشت.

2- نشریه چه نوع مقالاتی را مورد بررسی و داوری قرار خواهد داد؟

رویکرد دو فصلنامه اخذ درجه علمی- پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، لذا مقالاتی مورد داوری و بررسی قرار خواهند داشت که علاوه بر ساختار علمی و رعایت ضوابط فنی نشریه، واجد ابعاد کیفی و علمی مناسبی بوده و دارای نتایج جدید و قابل توجهی در موضوع خود باشند.

3- آیا چاپ مقاله مستلزم پرداخت هزینه است؟

«پژوهشهای منظر شهر»، نشریه ای مستقل است که به نهاد و سازمانی وابستگی مالی ندارد. با این حال هزینه ای از نویسندگان جهت چاپ مقاله نیز دریافت نمی نماید.

4- نحوه ارسال مقاله به نشریه چگونه است؟

مقالات صرفاً بصورت اینترنتی و از طریق «سامانه ارسال مقالات» سایت نشریه قابل ارسال هستند.

5- نحوه پیگیری وضعیت مقاله ارسالی به چه صورت است؟

پیگیری وضعیت مقاله فقط از طریق ارسال فرم مربوطه توسط «سانامه پیگیری وضعیت مقاله» میسر است. داشتن کد رهگیری مقاله که در زمان ارسال به هر مقاله تعلق می گیرد و عنوان مقاله الزامی است.

6- آیا یادداشت علمی، مقالات کوتاه یا ترجمه ای نیز قابل پذیرش هستند؟

خیر

7- معیارهای داوری مقالات شامل چه مواردی است؟

داوری مقالات بر اساس معیارهای چندگانه ای شامل ویژگی های ساختاری و محتوایی صورت می پذیرد. نویسندگان محترم می توانند فرم خام داوری مقالات را از نشانی زیر دریافت نمایند.           «دریافت فایل داوری مقالات»

8-در صورت داشتن سؤال یا مشکل در ارسال مقاله چه باید کرد؟

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارسال مقاله از طریق «سامانه ارسال مقالات» و یا داشتن هرگونه پرسش در زمینه نشریه و نحوه تنظیم مقالات به نشانی زیر ایمیل ارسال نمائید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید